Fotografska Zveza SlovenijeGalerija slik /razstave, festivali../FIAP - krovna organizacija fotografov v svetuNovostiProgram razstav, predavanj, tecajev, festivalov pri nas in po svetu   Posljete nam E-mail
 


STATUT Fotografske zveze Slovenije


Rafael Podobnik

Stat. urad RS

Zavod RS za statistiko
matična številka



Pravilniki FZS

  Na podlagi Ustave Republike Slovenije in na osnovi 11. člena Zakona o društvih (Uradni list RS št. 60/1995) je skupščina Fotografske zveze Slovenije dne 16. novembra 1996 sprejela naslednji spremenjeni

STATUT

FOTOGRAFSKE ZVEZE SLOVENIJE

I. SPLOŠNE DOLOČBE
l. člen

Ime zveze je: Fotografska zveza Slovenije (v nadaljnjem besedilu FZS).
FZS je naslednica Foto-kino zveze Slovenije, ki je bila ustanovljena 16.12.1946 v okviru komisije Tehnika in šport.

2. člen

FZS deluje na območju Republike Slovenije. Sedež FZS je v kraju društva iz katerega je vsakokratni predsednik zveze. Po sklepu skupščine z dne 16/11/1996 je v naslednjem mandatnem obdobju sedež v Škofji Loki, Mestni trg 26.

3. člen

FZS je pravna oseba zasebnega prava, ki jo zastopa predsednik, v njegovi odsotnosti pa podpredsednik, ali tajnik.

4. člen

FZS je zveza fotografskih društev, v katera se prostovoljno združujejo profesionalni ter neprofesionalni fotografi, fotografski raziskovalci, pedagogi in kritiki ter občudovalci fotografije. Član FZS lahko postane tudi društvo,ki ima sedež izven Republike Slovenije v skladu z zakonom o društvih.
FZS se ukvarja z dejavnostmi, ki pospešujejo razvoj fotografije, jo organizacijsko krepijo, širijo in uveljavljajo. Posebno pozornost namenja izraznim in umetniškim sestavinam fotografije.

5. člen

Pečat FZS je pravokotne oblike. Vsebuje napis Fotografska zveza Slovenije in znak FZS.
Znak FZS je iz treh delov sestavljena spirala, ki ponazarja izrazne in umetniške možnosti fotografije.

6. člen

FZS je vključena v Mednarodno zvezo za fotografsko umetnost (FIAP). Če je izražen obojestranski interes, navezuje neposredne stike s fotografskimi zvezami posameznih držav, pri čemer namenja posebno pozornost sosednjim deželam.

7. člen

FZS sodeluje z Zvezo kulturnih organizacij Slovenije, Zvezo organizacij za tehnično kulturo Slovenije, arhivi, galerijami in muzeji. Pri oblikovanju in uresničevanju programov dela sodeluje z republiškimi upravnimi organi za kulturo, izobraževanje in raziskovanje. Za financiranje svoje dejavnosti se poslužuje tudi sponzorstva. Sponzorji so lahko ustanove ali posamezniki, ki podpirajo delovanje FZS. Medsebojni odnosi s sponzorji so urejeni z medsebojno pogodbo.

8. člen

FZS sodeluje s slovenskimi fotografskimi društvi v zamejstvu. Zamejskim Slovencem in Slovencem v svetu omogoča, da sodelujejo na fotografskih razstavah v Sloveniji in da si lahko pridobijo nazive FZS.

9. člen

Delovanje FZS je javno in zasnovano na dolgoročnih in letnih programih dela, ki jih na podlagi smernic skupščine FZS sprejema izvršilni odbor.
Delovanje FZS temelji na načelih javnosti, ki se izraža tako, da o svojem delovanju obvešča ožjo in širšo javnost.
Ožjo javnost obvešča tako, da interno objavlja vabila in zapisnike organov, izdaja interna obvestila, zapisnike vseh sej organov pa dobijo vsa društva včlanjena v FZS.
Širšo javnost obvešča tako, da so seje organov javne in da se nanje vabijo novinarji. FZS obvešča javnost tudi preko sredstev javnega obveščanja.
Za zagotovitev javnosti delovanja FZS in dajanja informacij je odgovoren predsednik FZS.

10. člen

Fotografska dejavnost se praviloma odvija v fotografskih društvih. FZS koordinira njihovo delo in izvršuje naloge, ki so jih ji poverili člani, ter skrbi za:

  • pretok informacij in obveščanje javnosti,
  • izpopolnjevanje in študij,
  • redne pregledne razstave črno-bele fotografije, barvne fotografije, barvnih diapozitivov in razstave Mladi slovenski fotografi se predstavljajo,
  • dodeljevanje nazivov FZS,
  • povezavo s FIAP in mednarodno sodelovanje,
  • arhiviranje in obdelavo gradiva (v sodelovanju s Kabinetom slovenske fotografije, muzeji, galerijami in arhivi),
  • ustanavljanje novih fotografskih društev,
  • iskanje financerjev in sponzorjev.

FZS je soustanovitelj Kabineta slovenske fotografije, ki deluje v okviru Gorenjskega muzeja Kranj.
Po regijah se lahko ustanovi območne odbore FZS, ki koordinirajo delo članov.

II. ČLANSTVO

11. člen

Člani FZS lahko postanejo fotografska društva, ki sprejmejo Statut FZS in predložijo pismeni sklep najvišjega organa društva o vključitvi v FZS.
Skupščina FZS lahko na predlog izvršilnega odbora imenuje častne člane; ki so lahko organizacije ali posamezniki. FZS lahko za izvršitev določene strokovne naloge pritegne k sodelovanju tudi druge strokovnjake, ki pa ne morajo biti člani FZS.

12. člen

Pravice in dolžnosti članov FZS so:

  • da so organizacijsko, strokovno, finančno in materialno samostojni,
  • da izvršujejo naloge,
  • da volijo svoje predstavnike v FZS,
  • da oblikujejo programe dela FZS in sodelujejo pri delu organov FZS.

13. člen

Članstvo v FZS preneha:

  • z izstopom,
  • s prenehanjem društva po volji članov ali po samem zakonu,
  • z izključitvijo.

O prenehanju članstva je potrebno pismeno obvestiti FZS. Če član FZS ne spoštuje ali grobo krši Statut FZS, lahko častno razsodišče sprejme sklep o njegovi izključitvi iz članstva.

14. člen

Delo v organih FZS je častno in praviloma ni plačano. Plačana profesionalna delovna mesta s polnim ali delnim delovnim časom lahko uvedemo samo v primem, če je to potrebno za realizacijo programa dela FZS in če so zagotovljena namenska denarna sredstva za izplačilo plač.

III. VOLITVE

l5. člen

V pripravi na volitve izvršilnih organov FZS je potrebno izvesti postopek evidentiranja možnih kandidatov. Listo kandidatov za organe, ki jih voli skupščina FZS, pošlje izvršilni odbor članom skupščine skupaj z gradivom za sejo.
Praviloma se člane organov voli izmed več možnih kandidatov. Da bi se zagotovila zastopanost vseh fotografsko dejavnih regij v izvršilnih organih, se lahko za izvršilni odbor, častno razsodišče in nadzorni odbor izoblikuje več zaprtih kandidatnih list, med katerimi se odločajo predstavniki članov.
Volitve so tajne, če tako sklenejo predstavniki članov.
Priprave na volitve opravlja izvršilni odbor FZS.
Poleg organov FZS skupščina voli še pooblaščenca za stike s FIAP, ki mora imeti najmanj mednarodni naziv AFIAP in dva predstavnika FZS v programskem svetu Kabineta slovenske fotografije, ki morata imeti najmanj naziv KMF FZS.

IV. ORGANI FZS

16. člen

Organi FZS so:

  • skupščina
  • izvršilni odbor /v nadaljnjem besedilu IO/
  • nadzorni odbor /NO/
  • častno razsodišče /ČR/
  • umetniški svet /US/

17. člen

Skupščina predstavnikov članov je najvišji organ FZS. Vsako včlanjeno društvo ima enega predstavnika.

18. člen

Skupščino sklicuje IO vsako leto ali po potrebi. IO mora sklicati izredno skupščino, če tako zahteva tretjina članov ali NO. Zahteva za sklic skupščine mora biti pismena z navedbo razlogov. Če izvršilni odbor ne skliče izredne skupščine v roku enega meseca, ko je dobil zahtevo za sklic, lahko to storijo predlagatelji.

19. člen

Skupščino predstavnikov članov začne predsednik IO in jo vodi do izvolitve delovnega predsedstva. Skupščina izvoli še zapisnikarja in dva overovatelja zapisnika, po potrebi pa še volilno komisijo, verifikacijsko komisijo in druge delovne organe.

20. člen

Skupščina je sklepčna, če je na njej zastopanih več kot polovica predstavnikov članov. Če ni sklepčna, se začetek odloži za 30 minut, nakar skupščina veljavno sklepa, če je zastopanih več kot tri desetine predstavnikov članov. Skupščina sprejema svoje odločitve z navadno večino glasov prisotnih predstavnikov, razen če gre za sprejem ali spremembo Statuta FZS ali za prenehanje delovanja FZS, ko je potrebna dvotretinjska večina. Razen pri volitvah članov izvršilnih organov je glasovanje praviloma javno, vendar lahko skupščina tudi za druge pomembnejše zadeve odloči, da bo glasovanje tajno.

21. člen

Skupščina predstavnikov članov FZS:

  • sprejema in spreminja Statut FZS,
  • razpravlja o delu in poročilih IO, NO,ČR, pooblaščenca za stike s FIAP in predstavnikov FZS v programskem svetu Kabineta slovenske fotografije,
  • sprejema smernice za letne in dolgoročne delovne programe,
  • voli in razrešuje predsednika, podpredsednika, tajnika in člane IO, predsednika ter člane NO, ČR in US, pooblaščenca za stike s FIAP ter dva predstavnika v programskem svetu Kabineta slovenske fotografije,
  • skladno z izidom volitev določi člana, ki bo za naslednje mandatno obdobje prevzel sedež FZS,
  • odloča o včlanjevanju v druge organizacije,
  • sprejema sklep o imenovanju častnega člana,
  • dokončno odloča o pritožbah zoper odločitve IO, ČR, US in pooblaščenca za stike s FIAP
  • odloča o prenehanju delovanja FZS.
  • sprejema finančni načrt in zaključni račun
  • skrbi za materialno in finančno poslovanje ter za sredstva FZS, sklepa o nabavi in prodaji osnovnih sredstev in nepremičnin.

22. člen

Izvršilni odbor izvršuje sklepe skupščine in vodi FZS med zasedanji skupščine. Sestavljajo ga predsednik, podpredsednik, tajnik in osem članov. Pri izbiri članov IO je potrebno paziti, da je zastopanih čim več regij. Mandatna doba IO je pet let. Sestaja se po potrebi, toda najmanj enkrat na leto. Seje sklicuje predsednik IO, ki je obenem predsednik FZS. IO je sklepčen, če je na seji prisotna več kot polovica članov. Sklepi se sprejemajo z navadno večino. Zapisnik seje morajo dobiti vsi člani zveze.
IO je za svoje delo odgovoren skupščini FZS.

23. člen

Druge naloge IO so:

FZS se lahko ukvarja tudi s pridobitveno dejavnostjo v skladu s l. in 22.členom Zakona o društvih.
FZS se lahko ukvarja tudi s pridobitno dejavnostjo v skladu z 22. členom zakona o društvih z delom članov ali uporabo del njenih članov na temelju ustrezne pogodbe.
Presežek prihodkov nad odhodki, ki ga zveza doseže s pridobitno dejavnostjo se sme uporabiti le za doseganje namenov in nalog zveze po tem statutu.

24. člen

Nadzorni odbor ima predsednika in 2 člana, ki jih voli in razrešuje skupščina FZS. NO nadzira delovanje vseh organov FZS, kontrolira finančno in materialno poslovanje FZS in o ugotovitvah poroča skupščini. Če ugotovi nepravilnosti, lahko zahteva sklic izredne skupščine. NO je za svoje delo odgovoren skupščini FZS.
NO veljavno sklepa, če je prisoten predsednik in vsaj 1 član. Mandatna doba je 5 let.
Predsednika NO je potrebno vabiti na seje izvršilnega odbora.

25. člen

Častno razsodišče ima predsednika in dva člana, ki jih voli in razrešuje skupščina FZS. Mandatna doba je 5 let. Obravnava in odloča o kršitvah Statuta FZS s strani članov. Častno razsodišče odloča v prisotnosti vseh članov. Odločitev je sprejeta, ko zanjo glasujeta vsaj dva člana. ČR je za svoje delo odgovorno skupščini FZS.

Za disciplinski postopek se smiselno uporabljajo določbe zakonika o kazenskem postopku. O pritožbi proti ukrepu ČR odloča na prvi naslednji seji skupščina FZS kot drugostopenjski organ.

Za disciplinski prekršek članov organov in funkcionarjev FZS se šteje hujše neupoštevanje določil statuta in sklepov organov FZS, ter vsako ravnanje, ki utegne huje prizadeti interese in ugled FZS.

Za disciplinske prekrške izreka ČR naslednje ukrepe članom in posameznikom:

  • opomin,
  • javni opomin,
  • odpoklic predstavnika v organih zveze.

26. člen

Umetniški svet sestavlja predsednik in štirje člani, ki jih voli in razrešuje skupščina. Člani morajo imeti enega od fotografskih nazivov: MF FZS, AFIAP ali EFIAP ali pa akademski naslov likovne smeri. Umetniški svet zaseda v sestavi vsaj treh članov. Njegova pristojnost je, da odloča o izboru del državnih kolekcij za mednarodne razstave in odloča o podelitvi fotografskih naslovov F1 FZS, KM FZS, M FZS. Predsednik umetniškega sveta mora imeti naziv M FZS. Mandatna doba je 5 let.

V. MATERIALNO IN FINANČNO POSLOVANJE

Materialno in finančno poslovanje mora biti v skladu z veljavnimi predpisi. Materialna in finančna evidenca se opravlja po načelih blagajniškega in finančnega poslovanja. Ta dela opravlja blagajnik društva katerega član je predsednik FZS ali drug za ta dela usposobljen strokovnjak.
Finančne in materialne listine podpisujeta predsednik in podpredsednik ali tajnik.

28. člen

Dohodki FZS so:

  • članarina,
  • dodeljena sredstva republiških upravnih organov za kulturo, izobraževanje in raziskovanje,
  • dohodki od lastne dejavnosti in prireditev,
  • prispevki sponzorjev,
  • drugi dohodki.

FZS je dolžna dobljena namenska denarna sredstva uporabiti izključno za namen, za katerega jih je dobila. Zveza razpolaga s finančnimi sredstvi v skladu s programom in letnimi finančnimi načrti, ki jih sprejme skupščina zveze.

29. člen

FZS je pravna oseba in ima svoj žiro račun, ki je odprt v kraju sedeža FZS.
Agencija za plačilni promet nadziranje in informiranje preverja zakonitost in pravilnost izvajanja predpisov, ki urejajo finančno - materialno poslovanje FZS.
Podatke o svojem poslovanju izkazuje v skladu z računovodskim standardom za društva.
Poročilo o poslovanju, ki ga obravnava in sprejme skupščina mora prikazovati resnično stanje o premoženju in poslovanju zveze ter mora biti sestavljeno v skladu s pravili računovodskega standarda za društva, ki ga prejme pooblaščena organizacija z določbami tega statuta ali posebnega akta.
Nadzor nad zakonitostjo, namembnostjo, gospodarno in učinkovito porabo javnih sredstev, ki jih zveza dobi za izvajanje svoje dejavnosti, opravlja računsko sodišče.

VI. PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE

30. člen

FZS preneha z delovanjem:

  • s sklepom skupščine z dvotretinjsko večino,
  • z odločbo pristojnega upravnega organa o prepovedi dela
  • če število članov pade pod dva.

31. člen

V primeru prenehanja delovanja FZS preide njeno imetje na Gorenjski muzej, kabinet slovenske fotografije.
Proračunska sredstva se vrne v proračun.

32. člen

Statut je sprejela skupščina FZS dne 16. novembra 1996 in je pričel veljati takoj. Z dnem prejema odločbe o vpisu sprememb statuta v register društev pa preneha veljati statut sprejet na skupščini dne 18. oktobra 1991.

Tajnik FZS Predsednik FZS
Marjan Šavli Peter Pokorn, AFIAP

Rafael Podobnik
Cankarjeva 15
5000 Nova Gorica

Datum: 22.12.1996

Spoštovani predsednik FZS gospod Peter Pokorn,

nič se niste oglasili, sam pa sem medtem uspešno kandidiral za direktorja zdravstvenega doma, tako daje predaja vodstva FZS morala počakati.
Z dosedanjim tajnikom g. Mladovanom sva imela vsak svoj arhiv. Domenila sva se, da vam bova predala njegovega, v katerem so originali. Da pa bi delovanje FZS nepretrgano teklo, vam za vaš osebni arhiv pošiljam fotokopije nekaterih važnejših dokumentov. Dodajam nekaj tekočih dopisov.
Poleg arhiva tajnika FZS imava za predajo pripravljena tudi priznanja, medalje, izkaznice in podobno gradivo. Denar vam bomo nakazali, ko boste po sklepu skupščine odprli žiro račun FZS in nam sporočili njegovo številko. Toliko časa nameravamo zadržati tudi enega od treh žigov, da bo fnančno poslovanje nemoteno potekalo.
V prilogi pošiljam naslednje dokumente in tekoče dopise:

  • Prošnja Ministrstvu za šolstvo in šport za sofinanciranje razstave Mladi slovenski fotografi se predstavljajo 1997
  • Prošnji Ministrstvu za kulturo za sofinanciranje 35. slovenske razstave fotografij in 23. slovenske razstave barvnih diapozitivov. V zvezi z 23. slovensko razstavo barvnih diapozitivov vas prosimo, če dokončno določite organizatorja. Kakor kaže prošnja, smo razstavo najprej ponudili Fotografskemu društvu Radovljica. Ker so se izmikali, jo je prevzel Foto klub Jesenice. Sedaj pa so se Radovljičani baje premislili, ker bi z razstavo radi počastili obletnico kluba.
  • Naslovi slovenskih fotografskih organizacij Če izvzamemo številki 16. in 17. dobimo seznam članov FZS.
  • Zadnja odločba o pokroviteljstvu Fotografske zveze Slovenije Do sedaj smo pokroviteljstva oštevilčevali tako, da nismo vsako leto začeli s številko ena. Pripisali pa smo leto, v katerem je bila odločba izdana.
  • Dodajamo naslove članov predsedstva, servisnih služb in predsednikov komisij FIAP-a.
  • Odločba Zavoda RS za statistiko o matični številki FZS
  • Odločba Ministrstva za fnance o davčni številki, na katero je še potrebno odgovoriti.
  • Račun po pogodbi o avtorskem delu, ki smo ga poravnali iz sredstev FZS. Za prikazano vsoto bo zmanjšano finančno stanje, ki je bilo prikazano na škofjeloški skupščini.
  • Lista 127 o razstavah pod pokroviteljstvom FIAP-a, ki jo bo potrebno poslati društvom ali vsaj avtorjem, ki razstavljajo v mednarodnem merilu.
  • Novoletno voščilo organov FIAP-a in poslanico predsednika FIAP-a.

S spoštovanjem in dobrimi željami! Rafael Podobnik


STATISTIČNI URAD REPUBLIKE SLOVENIJE ZA STATISTlKO

Številka: 053-02-1/97 Datum: 03.april 1997

FIRMA - IME: Fotografska Zveza Slovenije
SEDEŽ IN NASLOV: Škofja Loka, Mestni trg 26, Slovenia

Pravno organizacijska oblika /na podlagi podatkov registrskega organa oziroma predpisa ali akta o ustanovitvi/ šifra: 82

Na podlagi 11. in 13. člena Zakona o poslovnem registru Slovenije (Ur. I. RS št.13/95) in 3. ter 8. člena Uredbe o uvedbi in uporabi standardne klasifikacije dejavnosti (Ur. I. št. 34/94 in 3/95, 33/95, 15/96) in 19. člena Uredbe o vodenju in vzdrževanju poslovnega registra Slovenije (Ur. I. RS št.70/95) izdaja

OBVESTILO O IDENTIFIKACIJI IN RAZVRSTITVI PO DEJAVNOSTI - ZA POSLOVNE SUBJEKTE-

IDENTIFIKACIJA: 5134056, matična številka
STANDARDNA KLASIFIKACIJA DEJAVNOSTI

  • šifra podrazreda: 91.330
  • ime podrazreda: Dejavnost drugih organizacij, d.n.

Razlog za izdajo obvestila: Sprememba statuta in uskladitev z novim zakonom

Razvrstitev smo opravili na podlagi podatkov, ki so nam bili na razpolago. Če se z razvrstitvijo ne strinjate, prosimo, da nas o tem obvestite, da bomo ponovno proučili vaš predlog. S tem se lahko izognemo nepotrebnim sodnim postopkom če bomo ugotovili, da je vaš predlog utemeljen. V primeru spremembe razvrstitve vam bomo izdali novo obvestilo o identifikaciji in razvrstitvi po dejavnosti.

Pravni pouk: Zoper razvrstitev po Standardni klasifikaciji dejavnosti ni dovoljena pritožba, možen pa je upravni spor.

Tomaž Banovec, DIREKTOR


ZAVOD REPUBLIKE SLOVENIJE ZA STATISTIKO
LJUBLJANA - 1000 - VOŽARSKI POT 12 /PARMOVA 33/

FOTOGRAFSKA ZVEZA SLOVENIJE
ERJAVČEVA ULICA 020
5000 NOVA GORICA

Davčna številka: 44785941

Številka:053-02-1 /92 Datum: 24.7.1992

Na podlagi 4. člena zakona za izvedbo temeljne listine o samostojnosti in neodvisnosti Republike Slovenije (Ur. I. RS št. 1/91) in 2. odstavka 8. in 10. člena uredbe o razvrščanju organizacij in skupnosti po enotni klasifikaciji dejavnosti (Ur. I. SFRJ št. 43/7G,10/77 in 14/78) vam izdajamo

OBVESTILO O RAZVRSTITVI PO DEJAVNOSTIH

Ime (firma) FOTOGRAFSKA ZVEZA SLOVENIJE
Sedež in naslov Nova Gorica, Erjavčeva 20
Matična številka: 5134056
Podskupina dejavnosti: 120333

  • šifra
  • ime

Tehnična kultura

Pravna oseba - šifra 82

Oblika lastnine - šifra

Obrazložitev:

Novo obvestilo se izdaja zaradi spremembe naziva in sedeža.
Obvestilo vam pošiljamo v dveh izvodih. En izvod pošljite enoti SDK ali banki, pri kateri že imate ali na novo odpirate račun, drugega pa obdriite v svoji dokumentaciji. V kolikor menite, da niste pravilno razvrščeni, lahko od zavoda zahtevate spremembo razvrstitve. Utemeljeno zahtevo s priloženimi dokazili je treba vložiti v 15 dneh po prejemu tega obvestila.

Tomaž Banovec, Direktor


ZAVOD REPUBLIKE SLOVENIJE ZA STATISTlKO

Številka: 053-02-3/95 Datum: 26.april 1995

Na podlagi 11. člena Zakona o poslovnem registru Slovenije (Ur. I. RS št.13/95) in 3. ter 8. člena Uredbe o uvedbi in uporabi standardne klasifikacije dejavnosti (Ur. I. št. 34/94 in 3/95) vam izdajam

OBVESTILO O IDENTIFIKACIJI IN RAZVRSTITVI PO DEJAVNOSTI - ZA POSLOVNE SUBJEKTE-

FIRMA - IME: FOTOGRAFSKA ZVEZA SLOVENIJE
SEDEŽ IN NASLOV: ERJAVČEVA ULICA 20 NOVA GORICA
IDENTIFIKACIJA: 5134056, matična številka
STANDARDNA KLASIFIKACIJA DEJAVNOSTI

  • šifra podrazreda: 91.330
  • ime: Dejavnost drugih organizacij, d.n.

ENOTNA KLASIFIKACIJA DEJAVNOSTI (podatek za statistične in analitske namene)

  • šifra podskupine dejavnosti: 120333

PRAVNOORGANIZACIJSKA OBLIKA (na podlagi podatkov registrskega organa oziroma predpisa ali akta o ustanovitvi)

  • šifra: 82

Razlog za izdajo obvestila: uskladitev s SKD-jem.
Razvrstitev smo o.pravili na podlagi vaše dosedanje razvrstitve in drugih podatkov, ki so nam bili na razpolago. Če se z razvrstitvijo ne strinjate, prosimo, da nas o tem čim prej obvestite, da bomo ponovno proučili vaš predlog. S tem se lahko izognemo nepotrebnim sodnim postopkom če seveda ugotovimo, da je vaš predlog utemeljen. V tem primeru vam bomo izdali novo obvestilo o identifikaciji in razvrstitvi po dejavnosti. Pravni pouk: Zoper razvrstitev po Standardni klasifikaciji dejavnosti ni dovoljena pritožba, možen pa je upravni spor.

Tomaž Banovec, DIREKTOR


Nazaj na: FZS - Fotografska zveza Slovenije
Na
vrh